I just got the schedule for Glen Flint 2008
Div.4
Glen Flint
Chuck Delatchry
(765)386-2052
All Tournaments start at safelight and last for 8 hours.
Saturdays
3-29-08
4-19-08
5-3-08
5-24-08
6-7-08
6-21-08
Search Fishin.com |
Here is all the schedules for midwest sportsman 2008
for info on a division contact the director.
Any of these divisions will qualify you for the New In-State Classic in the spring of 2009 on Patoka Lake. There are also new memberships to chose this year 1 is a $35 per member state membership that will qualify you for the 2009 indiana classic. the other is a $70 membership that will qualify you for both the national and state classic. also new for the state classic is all points champions will compete against each other to have there 2009 memberships and entrys paid in full.
Div.1
Bischoff/Batesville Res.
Adam Hullermeyer
(812) 934-5641
3-30-08 8am
4-20-08 6:30am
5-18-08 6am
6-22-08 5am
7-20-08 4am
8-17-08 5:30am
Div.2
Waveland
James Harkey
(765) 569-6441
4-5-08
5-3-08
6-7-08
7-12-08
8-2-08
All 7am-3pm
Div.3
Raccoon Lake
Saturdays
Charles Land
(765) 386-2137
cell317)372-2989
Waiting for schedule i will post when i get it.
Div.4
Glen Flint
Saturdays
Chuck Delatchry
(765) 386-2052
Waiting for schedule i will post when i get it.
Div.5
Hardy Lake
Tim Loseman
(812) 752-5015
Tuesday evenings 6-9pm
3-18-08
3-25-08
4-8-08
4-22-08
5-6-08
5-20-08
6-3-08
6-17-08
7-1-08
7-15-08
7-29-08
8-12-08
Div.6
Sullivan Lake
Everatt Samm
(812) 696-2598
Safelight to 3pm
4-12-08
5-3-08
5-31-08
6-21-08
7-12-08
8-2-08
Div.7
Sullivan Lake
Everatt Samm
(812) 696-2598
Thursday evenings 6-9pm
5-1-08
5-8-08
5-15-08
5-22-08
5-29-08
6-5-08
6-12-08
6-19-08
6-26-08
7-10-08
7-17-08
7-24-08
Div.8
Glenn Flint
Charles Ludlow
(317) 884-3597
Thursday evenings 6:30-10pm
4-24-08
5-1-08
5-8-08
5-15-08
5-22-08
5-29-08
6-5-08
6-12-08
6-19-08
6-26-08
Div.9
Cataract Lake
Sundays
Noel Brooks
(765) 386-2785
Waiting for schedule i will post when i get it.
Div.11
Geist Res.
Sundays
Bill Richards
(765) 534-4443
4-13-08
5-4-08
5-18-08
6-8-08
6-22-08
7-6-08
safelight till 3pm
Div.13
Duffy's Landing (ohio river)
Patrick Martens
(812) 289-1162
Waiting on schedule i will post when i get it.
Div.15
Wawasee
Wednesday evenings 5-8:30pm
Greg Church
(574) 268-2708
5-7-08
5-14-08
5-21-08
5-28-08
6-4-08
6-11-08
6-18-08
7-9-08
7-16-08
7-23-08
7-30-08
8-6-08
8-13-08
Div.16
Brookville Lake
Sundays
Robert Thompson
(513) 205-4549
4-6-08
5-4-08
5-18-08
6-29-08
7-27-08
8-24-08
Div.17
Tanners Creek (Ohio River)
Saturdays
Robert Thompson
(513) 205-4549
4-19-08
5-17-08
6-14-08
7-12-08
8-23-08
9-6-08
Thisa is all for now if you are interested in running your own division
on a body of water that is not posted contact me i can set you up.
there are many benifits for being a director for midwest sportsman.
Robert Thompson
cincinnatibassmaster@zoomtown.com
(513) 205-4549
I just got the schedule for Glen Flint 2008
Div.4
Glen Flint
Chuck Delatchry
(765)386-2052
All Tournaments start at safelight and last for 8 hours.
Saturdays
3-29-08
4-19-08
5-3-08
5-24-08
6-7-08
6-21-08
here are the 2008 schedules for the remaining 2 divisions for indiana.
Div.3
Raccoon
Charles Land
(765)386-2137
Saturdays
Park Ramp
Safelight
4-5-08
4-27-08
5-10-08
5-25-07
6-14-08
7-05-08
Div.9
Cataract Lake/Glen Flint
Noel Brooks
(765) 386-2785
Weekends
3-30-08 Cataract 7am-3pm
4-12-08 Cataract 6am-2pm
5-10-08 Cataract 6am-2pm
5-25-08 Cataract 6am-2pm
6-14-08 Cataract 6am-2pm
6-22-08 Cataract 6am-2pm
7-20-08 Glin Flint 6am-2pm
8-17-08 Glin Flint 6am-2pm